اخبار

کتاب فرش ایران به زبان یونانی منتشر شد

نسخه دیجیتال این کتاب طی نامه ای از طریق پست الکترونیک برای بیش از 2500 نفر از علاقه مندان به فرهنگ و هنر ایران زمین ارسال شد.

همزمان با روز ملی فرش برابر بیستم خرداد ماه 1402 کتاب فرش ایران به زبان یونانی و در قالب کتاب الکترونیک منتشر شد. این کتاب که در بخش کتابخانه دیجیتال پایگاه جامعه و فرهنگ ایران در دسترس عموم قرار دارد به معرفی جامع انواع نقش ها و طرح های فرش ایرانی و خواستگاه آن می پردازد. در این کتاب ویژگی فرش های تبریز، هریس، بیجار، کاشان، اصفهان، کرمان، راور، قشقایی، مشهد، بلوچ و ترکمن بیان شده و همراهی آن با تصویری از فرش های متعلق به بخش های مختلف ایران بر جذابیت آن افزوده است.

نسخه دیجیتال این کتاب طی نامه ای از طریق پست الکترونیک برای بیش از 2500 نفر از علاقه مندان به فرهنگ و هنر ایران زمین ارسال شد. در متن این نامه به امضاء رایزن فرهنگی کشورمان آمده است: “فرش ایرانی جلوه ای رسا از فرهنگ و هنر ایران زمین است. بی­ترید، یکی از شاخصه های اصلی هنر ایران در هنر فرشبافی این سرزمین متبلور شده است. این هنر اصیل طی قرن های متمادی توسط بافندگان و طراحان ایرانی زنده نگاه داشته شده و در هر دوره، روح تازه ای به آن دمیده شده است. همچنین، می توان فرش ایرانی را یکی از نماد ها و عناصر هویتی ایرانیان عنوان کرد. به این دلیل که کودکان ایرانی از بدو تولد بر روی این اثر هنری گرانبها رشد و نمو یافته و روح و جانشان با طرح و نقش فرش ایرانی عجین شده است.

با توجه به اینکه روز 10 ژوئن روز ملی فرش ایران نام گذاری شده است، نسخه دیجیتال کتاب فرش ایران از طرف رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران به شما اهداء می شود. در این مجموعه که از تعدادی کتاب معتبر گردآوری و تلخیص شده است، با تاریخچه فرش ایرانی، انواع طرح قالی ها و خواستگاه آن در مناطق مختلف این کشور پهناور آشنا خواهید شد.”

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *