اخبار

بازدید معاون بین‌الملل دفتر رهبر معظم انقلاب از رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان + عکس

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی ضمن بازدید از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان بر ضرورت توسعه روابط فرهنگی میان دو کشور تأکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی، معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری به همراه غلامعباس ارباب خالص، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد بازدید و با فارسی آموزان و کارکنان این نمایندگی فرهنگی، گفت‌وگو کرد.

نوید رسولی، رایزن فرهنگی کشورمان نیز گزارشی از اهم رویکردها و فعالیت‌های این نمایندگی در سال جاری با توجه به برنامه تحول سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ارائه کرد.

دیدن از آثار نمایشگاه عکس امام رضا(ع)، حضور در کلاس‌های مختلف و گفت‌وگو با فارسی آموزان ترکمنی که در حال یادگیری زبان فارسی، خوشنویسی و ایرانشناسی بودند بخش دیگری از برنامه بازدید حجت‌الاسلام والمسلمین قمی بود.

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در گفت‌وگوهای خود با فارسی آموزان بر رعایت سنت‌ها تأکید کرد و توجه رهبر ملی مردم ترکمنستان، قربانقلی بردی محمداف را نیز به این موضوع یادآور شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی به ترکمن هایی که در حال یادگیری زبان فارسی هستند، توصیه کرد که هرگز از تلاش برای موفقیت در کار خود دست برندارند زیرا پشتکار و سخت کوشی رمز موفقیت و دستیابی به هدف است.

وی طی بازدید از کلاس‌ها و گفت‌وگو با فارسی آموزان، هدایایی را به برخی فارسی آموزان اعطا کرد.

شایان ذکر است، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان یکی از نمایندگی‌های فعال در حوزه آموزش زبان فارسی به علاقه مندان به فراگیری این زبان شیرین و غنی است که در هر دوره تحصیلی سه ماهه میزبان 400 فراگیر است.

منبع: سازمان فرهنگ و ارتباطات

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *