اخبار

قصه‌ای از نویسنده ایرانی برای کودکان عراقی

کتاب «ببین خدا چه کرده!»، از تازه‌های نشر ادبیات دینی کودک، به عربی ترجمه و در عراق توزیع شد؛ اثری که با الهام از «توحید مفضل» نوشته شده است.

کتاب «ببین خدا چه کرده!»، نوشته علی شعیبی، به زبان عربی ترجمه و در کشورهای مقصد از جمله عراق توزیع شد. این اثر که توسط نشر جمال به چاپ رسیده، مجموعه داستانی است برگرفته از کتاب شریف توحید مفضل.

کتاب «توحید مفضَّل» یا کتاب «فَکِّر» کتابی است مشتمل بر حدیثی طولانی از امام صادق(ع) با موضوع حکمت و خداشناسی و اسرار آفرینش که طی چهار جلسه بر مفضل بن عمر جعفی املا شده است. با این حال شعیبی سعی کرده است با بهره‌گیری از روایتی جذاب و گاه همراه با طنز، مفهوم حدیث شریف را با زبانی کودکانه به مخاطب کودک خود منتقل کند. 

به گفته وی؛  کتاب «ببین خدا چه کرده» مخاطبان خود را با زبانی ساده و از راه تفکر در آفرینش انسان‌ها، حیوانات، گیاهان، آسمان و زمین با خداوند قدرتمند آشنا می‌کند.

دنیا شبیه چیست؟، اگر مرگ نبود؟، محافظان جان، زنبور عسل پرفایده، چرا حیوانات مثل انسان عقل ندارند؟، درختان بافایده درختان بی‌فایده، عنکبوت اگر نبود، باد نجات‌دهنده، حیوانات وحشی حمله نمی‌کنند، ناخن و این همه فایده و … از جمله عناوین کتاب حاضر را تشکیل می‌دهد. 

پیش از این نیز از شعیبی آثاری برای گروه سنی کودک و نوجوان منتشر شده است که از این جمله می‌توان به «پرسش و پاسخ مهدوی»، «مقتل نوجوان»، «اصول دین نوجوان»، «مراقب جایزه‌هایت باش» و «غواص قهرمان» اشاره کرد.

منبع: تسنیم

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *