اخبار

سومین دوره جایزه شهید سیدعلی اندرزگو فراخوان داد

نویسندگان و پژوهشگران می‌توانند آثار خود را از امروز پانزدهم فروردین‌ماه تا دهم اردیبشهت‌ماه به دبیرخانه این جایزه ارسال کنند.

 جایزه مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو با همراهی ناشران، نویسندگان و پژوهشگران متعهد و دلبسته به انقلاب اسلامی توانست خلأ وجود یک جایزه مردمی، هدفمند و راهبردی برای تقدیر از کتاب‌های تولید شده در بیان و روشنگری حقایق دوران رژیم پهلوی‌ را در دو دوره گذشته تا حدی برطرف کند. جایزه‌ای که علاوه ‌بر تقدیر از مؤلفان و ناشران منجر به شکل‌گیری یک جریان‌سازی تولیدی برای مقابله با تحریف و تطهیر تاریخ رژیم پهلوی‌ها شود.

اینک در دهه پنجم انقلاب اسلامی و گام دوم این انقلاب شکوهمند، مجمع ناشران انقلاب اسلامی درنظر دارد با همکاری سایر تشکل‌های فرهنگی و مراکز انقلابی مرتبط با کتاب و محتوا، سومین دوره جایزه مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو را برگزار کند.

رویکرد این جایزه بیان و روشنگری حقایق درباره دوره پهلوی است و اینک قرار است پس از گذشت دو دوره از این جایزه، سومین دوره آن با آرمان برجسته‌نمایی و تقدیر از کتاب‌ها و آثار تولیدی با موضوع مقابله با تحریف تاریخ و تطهیر پهلوی‌ها به همت مراکز و تشکل‌های فرهنگی و ادبی برگزار شود.

دبیرخانه دائمی جایزه مردمی و ادبی «شهید سیدعلی اندرزگو»، برای برگزاری سومین دوره، از تمامی پدیدآورندگان و ناشران در سه ‌گروه داستان بلند و رمان بزرگ‌سال، داستان و شعر کودک و رمان نوجوان و همچنین روایت تاریخ و تاریخ شفاهی دعوت می‌کند تا آثار خود را با درون‌مایه‌های مقابله با تحریف تاریخ و تطهیر پهلوی‌ها و همچنین بیان حقایق و روشنگری درباره آن‌ دوران به دبیرخانه جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو ارسال کنند.

دبیرخانه دائمی جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو آن‌دسته از آثاری را که دارای شرایط زیر باشند، پذیرش و به هیأت‌های علمی مختلف ارجاع می‌دهد:

آثار باید چاپ اول سال‌های ۱۴۰۰ و  ۱۴۰۱ در موضوعات جایزه باشند
آثار باید دارای درون‌مایه‌های مقابله‌گری با تحریف تاریخ و تطهیر پهلوی‌ها و روشنگری درباره انقلاب اسلامی باشند
آثار باید روایت زندگی شخصیت‌های مؤثر و برجسته در پیروزی انقلاب اسلامی باشند

پدیدآورندگان می‌توانند دو نسخه از آثار خود را از پانزدهم فروردین‌ماه لغایت دهم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ برای دبیرخانه دائمی جایزه شهید سیدعلی اندرزگو به نشانی تهران، خیایان انقلاب، خیابان دوازدهم فروردین، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک ۱۴۰، مجمع ناشران انقلاب اسلامی و کدپستی ۱۳۱۴۶۷۳۸۸۴ ارسال کنند. همچنین علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به mananashr.ir مراجعه کرده یا با دبیرخانه این جایزه به شماره تماس ۰۲۱۶۶۹۷۶۳۴۹(داخلی ۲۰۳) – ۰۹۰۵۳۵۹۷۴۹۵ (پیامک) تماس بگیرند.

آیین اختتامیه سومین دوره جایزه شهید سیدعلی اندرزگو تابستان ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

منبع: فارس

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *