اخبار

بزرگداشت امام راحل در سطح بین الملل با چاپ دونشریه عربی و انگلیسی

مدیر عامل موسسه فرهنگی و هنری انتشارات بین المللی الهدی از انتشار دو نشریه «الوحده» به زبان عربی و «اکو آو اسلام» به زبان انگلیسی در راستای بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)، خبر داد.

حجت الاسلام محمد اسدی موحد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با تسلیت فرارسیدن ۱۴ خرداد ایام سوگواری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، گفت: مؤسسۀ فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی همچون سال‌های گذشته به مناسبت بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل (ره)، اقدام به تهیه، تولید، چاپ نشریۀ «الوحده» به زبان عربی و نشریۀ «اکو آو اسلام» به زبان انگلیسی کرده است. 

وی افزود: در این دو شماره تلاش شده است تا ابعاد مختلف شخصیت حضرت امام خمینی (ره) و آرا و اندیشه‌های ایشان برای مخاطبین بین‌المللی تبیین شود.

این پژوهشگر فرهنگی عرصه بین المللی ادامه داد: در این دو نشریه افزون بر این، با تمرکز و توجه ویژه‌ای به دیدگاه‌های ایشان در رابطه با آیندۀ تمدن اسلامی و پی‌ریزی تمدن نوین اسلامی پرداخته شده است. 

حجت الاسلام اسدی موحد همچنین با اشاره به اینکه در این دو نشریه تلاش شده ابعاد وجودی، علمی، شخصیتی امام خمینی (ره) به خوبی تبیین و معرفی شود، گفت: نسخه‌های الکترونیکی این نشریات با بالاترین کیفیت و با هدف تسهیل بهره‌برداری نمایندگان فرهنگی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از محتوای آنها جهت انتشار در فضای مطبوعاتی کشورهای میزبان، از طریق فضای مجازی اشتراک گذاشته شده است.

مدیر عامل موسسه فرهنگی و هنری انتشارات بین المللی الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عناوین مقالات این شماره نشریات را به شرح زیر اعلام کرد: 

۱.سرمقاله
۲.امام خمینی (ره) از دیدگاه مقام معظم رهبری
۳.گزیده‌هایی از وصیتنامه امام خمینی (ره)
۴.امام خمینی (ره) و بیداری اسلامی
۵.سرمایه های اجتماعی تمدن ساز از دید امام خمینی (ره)
۶.امام خمینی (ره) از دیدگاه شخصیت‌های خارجی
۷.تمدن نوین اسلامی از دید امامین انقلاب اسلامی
۸.غمناک ترین روز تاریخ ج. ا. ایران
۹.امام خمینی (ره)  قهرمان حقوق زنان
۱۰.ویژگی‌های عرفانی امام خمینی (ره)
۱۱.امام خمینی (ره) قهرمان ترسیم سیاست از کتاب مقدس
۱۲.سوم خرداد و آزادی خرمشهر
۱۳.قیام ۱۵ خرداد
۱۴.رابطه دین و تمدن از دیدگاه امام خمینی (ره)

منبع: ایرنا

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *