اخبار

سه کتاب کانون به عنوان سفیر دوستی به نیکاراگوئه می‌رود

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نشستی با سه وزیر «آموزش»، «خانواده» و «جوانان» جمهوری نیکاراگوئه برای انتقال دانش و تجربیات کانون به این کشور اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، حامد علامتی در این نشست که در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش ایران برگزار شد ابتدا به تشریح و معرفی فعالیت‌ها و ظرفیت‌های کانون برای همکاری‌های مشترک پرداخت و پس از آن از آمادگی کانون برای انتقال این دانش و تجربه به نیکاراگوئه خبر داد.

وی در این نشست که یوسف نوری وزیر و اعضای شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش نیز حضور داشتند هم‌چنین حق نشر سه کتاب کانون به زبان اسپانیایی را با عنوان‌های «یخی که عاشق خورشید شد»، «قدم یازدهم» و «خداحافظ راکون پیر» را از طرف کودکان ایران به کودکان نیکاراگوئه، (سرزمین دریاچه‌ها و آتش‌فشان‌ها) هدیه کرد تا این کتاب‌ها در محدوده جغرافیایی آن کشور منتشر و در اختیار مخاطبان این آثار قرار بگیرد.

علامتی در همین حال از وزرای کشور نیکاراگوئه درخواست کرد کتاب «امام خمینی و انقلاب اسلامی» نوشته ارنستو کاردینال از نویسندگان برجسته آن کشور را برای ترجمه و انتشار در ایران در اختیار کانون قرار دهند.

این دیدار در فضایی صمیمی برگزار و با استقبال جوانا فلورس خیمنس، وزیر خانواده؛ لیلیام هررا مورنو، وزیر آموزش و اوسین گوارا آگوئرو، وزیر جوانان جمهوری نیکاراگوئه روبرو شد.

در ابتدای این نشست فاطمه سندگل دانش‌آموز کلاس نهم و یکی از اعضای کانون تهران به زبان اسپانیایی به مهمانان خیرمقدم گفت که وزرای نیکاراگوئه از کیفیت مکالمه زبان وی اظهار شگفتی کردند.

این نشست صبح روز 1 بهمن 1401 در ساختمان وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

منبع: شبستان

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *