اخبار

ویژه‌نامه حج ابراهیمی و مبانی آن از دیدگاه امام(ره) در نخجوان منتشر شد

ویژه‌نامه حج ابراهیمی و مبانی آن از دیدگاه حضرت امام خمینی(ره) به همت وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در نخجوان به زبان آذری، ترجمه و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوالفضل ربیعی، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با اعلام این خبر، گفت: در این ویژه‌نامه به ابعاد حج ابراهیمی و غیر ابراهیمی، شناخت ملل مختلف و ارزیابی امکانات، تحکیم وحدت بین مسلمانان، اهتمام به امور مسلمانان، رایزنی و شور و مشورت و مبادله فرهنگی، اجرای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر، بعد معنوی حج ابراهیمی، بعد اجتماعی حج ابراهیمی، بعد سیاسی حج ابراهیمی، برائت از مشرکین و نمایش قدرت اسلام پرداخته شده است.

وی افزود: در بخشی دیگر به دیدگاه امام خمینی(ره) درباره موضوع تحکیم وحدت بین مسلمانان را که یکی از وظایف الهی در موسم حج می‌‏داند، اشاره شده است. ایشان می‌‏فرمایند: «باید توجه داشته باشید که این اجتماع بزرگ که به امر خداوند تعالی در هر سال در این سرزمین مقدس فراهم می‏‌شود، شما ملّت‏‌های مسلمان را ملکف می‌‏سازد که در راه اهداف مقدسه اسلام مقاصد عالیه شریعت مطهّره و در راه ترقی و تعالی مسلمین و اتحاد و پیوستگی جامعه اسلامی کوشش کنید».

ربیعی اظهار داشت: امام راحل در سایه وحدت امّت اسلامی، در پی ایجاد جبهه مستضعفین در اجتماع پرشکوه حج بودند که در این ویژه‌نامه نکاتی در این باره برای آشنایی بیشتر مخاطبین آذری زبان روایت شده است.

وابسته فرهنگی کشورمان در نخجوان تصریح کرد: این ویژه‌نامه بر اساس متن ارسالی از طرف مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی  به قلم محمّد سبحانی‏نیا تهیه و جهت آشنایی علاقه‌مندان و محققان، اساتید و دانشجویان با فلسفه حج از منظر حضرت امام خمینی(ره) کاربرد بسیاری دارد.

علاقه‌مندان برای دریافت این فایل الکترونیکی این ویژه‌نامه می‌توانند به پایگاه اینترنتی نمایندگی فرهنگی ایران در نخجوان  nakhchivan | Azeri (icro.ir) مراجعه کنند.

منبع: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *