اخبار, نمایشگاه کتاب 1401

عرضه کتاب‌های متنوع دفاع مقدس در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

سردار بایرامی با تاکید بر اینکه کتاب‌های دفاع مقدس متنوعی را در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه خواهیم کرد، گفت: برنامه‌های فرهنگی ما در سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس با رویکرد عموم جامعه تدارک دیده شده است.

سردار «عباس بایرامی» رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، با اشاره به برگزاری سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اظهار داشت: برگزاری فیزیکی نمایشگاه کتاب تهران بعد از تعطیلی‌هایی که بخاطر شرایط کرونا در کشور حاکم بود یک ضرورت به‌نظر می‌رسید، چراکه طی چند سال اخیر شدیداً در حوزه فرهنگ نیازمند رویداد‌های جریان‌ساز بودیم.

وی از تدبیر مجموعه‌ی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه کتاب و ادبیات ایران بخاطر برگزاری همزمان بخش فیزیکی و مجازی نمایشگاه کتاب تهران تشکر کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود نماشگاه کتاب امسال یک رویداد پرشور باشد چراکه مردم ایران دارای وجهه‌ی بزرگ فرهنگی هستند و شخصیت فرهنگی دارند؛ نشانه‌ی استقبال مردم از رویداد‌های فیزیکی را امسال در نمایشگاه قرآن که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد را شاهد بودیم که شبانه بیش از ۱۵۰ هزار بازدید کننده داشت و فکر می‌کنم این استقبال از نمایشگاه کتاب به مراتب باشکوه‌تر و وسیع‌تر باشد.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس درخصوص برنامه‌ها و چگونگی حضور این سازمان در نمایشگاه‎ کتاب گفت: سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس امسال با سه غرفه صریر و بنیاد حفظ آثار و کودک و نوجوان در نمایشگاه حضور خواهد داشت.

سردار بایرامی ادامه داد: طی چند سال گذشته در مجموعه‌ی تاریخ و ادبیات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آثار متعددی به‌چاپ رسیده است چراکه ما در این حوزه در سراسر کشور فعالیت جدی و گسترده داریم لذا کتاب‌های زیادی برای معرفی و عرضه به مخاطبین و علاقه‎مندان تدارک دیده شده است که برای اولین‌بار در نمایشگاه حضور داده خواهد شد.

وی تنوع آثار منتشر شده در این بنیاد را کم‌نظیر دانست و خاطرنشان کرد: بخاطر حجم گسترده فعالیت‎مان در حوزه‌ی ادبیات فکر می‎کنیم بیشترین حجم تنوع کتاب را در بین ناشران دفاع مقدس داشته باشیم؛ ما در سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس طی سه سال گذشته آثار بسیار خوب و فاخری را به‌چاپ رسانده‌ایم که بخشی از این آثار هنوز فرصت معرفی و دیده شدن پیدا نکرده‎اند و در نمایشگاه به آن‎ها خواهیم پرداخت.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس ادامه داد: برنامه‌های متنوعی را برای زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران تدارک دیده‌ایم که حتماً اثرگذار خواهند بود چراکه معتقدیم همه‌ی اقشار جامعه باید از گنجینه عظیم فرهنگ دفاع مقدس بهره‌مند شوند لذا تمام برنامه‌های فرهنگی ما در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با رویکرد عمومی تدارک دیده شده است.

سردار بایرامی با تاکید براینکه مخاطبین و علاقه‌مندانی که از سراسر کشور امکان حضور فیزیکی در نمایشگاه و غرفه این مجموعه را ندارد می‌تواند با بهره‌گیری از فضای‌مجازی از جدیدترین آثار عرضه شده حوزه دفاع مقدس استفاده کنند، گفت: تعداد عناوین منتشر شده‌ی ما بسیار است که بخشی از بهترین‌های آن در غرفه فیزیکی عرضه خواهد شد و بخش دیگر آثار به‌صورت مجازی امکان عرضه دارد.

وی ضمن دعوت از عموم علاقه‌مندان و مخاطبین ادبیات دفاع مقدس برای بازدید از جدیدترین کتاب‌های منتشر شده‌ی این حوزه تصریح کرد: امسال در بین کتاب‌های منتشر شده‌ ما آثار خوب و مطرحی در حوزه کودک و نوجوان و تاریخ شفاهی داریم که امیدواریم همانند کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد تقریظ قرار گرفت، مورد استقبال عموم مردم و علاقه‌مندان به ادبیات پایداری قرار گیرد و جریان‌ساز باشد.

سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم تا سی‌ویکم اردیبهشت ۱۴۰۱ در دو بخش حضوری در مصلی امام خمینی (ره) و مجازی در سامانه ketab.ir برگزار می‌شود.

منبع: دفاع پرس

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *