اخبار

طرح‌های تاپ و گرنت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول معرفی می‌شوند

سی‌ونهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول از امروز دوازدهم آذرماه با حضور جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرده و تا بیستم آذر ماه ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۱۴۰۱‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، سی‌ونهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول بعد از سه سال وقفه با شعار دنیای جادویی کتاب با حضور ناشرانی از کشورهای ایران، آلمان، امارات متحده عربی، رومانی و… در سه بخش نمایشگاهی (ویژه نمایش و فروش کتاب)، بخش بین‌الملل (ویژه معرفی و مبادلات کپی‌رایت کتاب) و بخش رویدادها (ویژه اجرای برنامه‌های متنوع ادبی و فرهنگی) با محوریت ادبیات فانتزی، علمی، تخیلی و رئالیسم جادویی از دوازدهم آذر ماه‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۱۴۰۱‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ آغاز به کار کرده است.

خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان در این نمایشگاه به معرفی و عرضه بیش از ‭‭‭‭‭۲۷۵‬‬‬‬‬ عنوان کتاب در موضوع‌های ادبیات کلاسیک و معاصر، ادبیات بزرگسال و کودک و نوجوان، هنر، دانشگاهی، ایرانشناسی، ادبیات پایداری، دفاع‌مقدس و دین می‌پردازد. معرفی طرح گرنت، طرح تاپ و پرداختن به آموزش زبان فارسی از جمله برنامه‌های غرفه ایران خواهد بود.

مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی نیز در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول در غرفه جمهوری اسلامی ایران حضور دارد.

خانه کتاب وادبیات ایران تاکنون در دوره‌های سی و دو تا سی و هشت (سال‌های ‭‭‭‭‭۱۳۹۲‬‬‬‬‬ تا ‭‭‭‭‭۱۳۹۸‬‬‬‬‬ ) به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان در این رویداد فرهنگی بین‌المللی حضور یافته است.

بخش بین‌الملل سی‌ونهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول تا پازدهم آذر ماه ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۱۴۰۱‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ ادامه دارد.

طرح گرنت طرح حمایت از ترجمه و انتشار کتاب ایرانی در بازار های جهانی و طرح تاپ، طرح ترجمه آثار ایرانی به زبان‌های دیگر است.

منبع: ایرنا

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *