اخبار

سی‌و‌نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول‬‬‬‬‬‬ آغاز به کار کرد

نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول‬‬‬‬‬‬ پس از سه سال وقفه با شعار «دنیای جادویی کتاب» با حضور ناشرانی از کشور‌های جمهوری اسلامی ایران، آلمان، امارات عربی متحده ، رومانی و … آغاز به کار کرد.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ سی‌و‌نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول بعد از سه سال وقفه با شعار «دنیای جادویی کتاب» با حضور ناشرانی از کشور‌های ایران، آلمان، امارات عربی متحده ، رومانی و… در سه بخش نمایشگاهی (ویژه نمایش و فروش کتاب)، بخش بین‌الملل (ویژه معرفی و مبادلات کپی‌رایت کتاب) و بخش رویداد‌ها (ویژه اجرای برنامه‌های متنوع ادبی و فرهنگی) با محوریت ادبیات فانتزی، علمی، تخیلی و رئالیسم جادویی از دوازدهم آذر ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۱۴۰۱‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ آغاز به کار کرده است. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان در این نمایشگاه به معرفی و عرضه بیش از ‭‭‭‭‭۲۷۵‬‬‬‬‬ عنوان کتاب در موضوع‌های ادبیات کلاسیک و معاصر، ادبیات بزرگسال و کودک و نوجوان، هنر، دانشگاهی، ایرانشناسی، ادبیات پایداری، دفاع‌مقدس و دین می‌پردازد.

معرفی طرح گرنت، طرح تاپ و پرداختن به آموزش زبان فارسی از جمله برنامه‌های غرفه ایران خواهد بود. ‬‬‬‬‬

مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی نیز در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول در غرفه جمهوری اسلامی ایران حضور دارد.

خانه کتاب و ادبیات ایران تاکنون در دوره‌های سی و دو تا سی و هشت (سال‌های ‭‭‭‭‭۱۳۹۲‬‬‬‬‬ تا ‭‭‭‭‭۱۳۹۸‬‬‬‬‬) به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان در این رویداد فرهنگی بین‌المللی حضور یافته است. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

بخش بین‌الملل سی‌و‌نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول تا پانزدهم آذر ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۱۴۰۱‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ ادامه دارد.

منبع: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *