اخبار

روایتی خواندنی از «طاهر خان‌طومان»

انتشارات دارالمعارف الحکمیه کتاب «طاهر خان‌طومان» را به زبان عربی ترجمه و در لبنان توزیع کرده است، این کتاب داستان زندگی شهید سیدرضا طاهر را روایت می‌کند.

کتاب «طاهر خان‌طومان» از جمله آثاری است که انتشارات دارالمعارف الحکمیه در لبنان آن را به عربی ترجمه و توزیع کرده است. کتاب داستان زندگی شهید مدافع حرم، سید رضا طاهر، از شهدای خان‌طومان، را به‌قلم مصیب معصومیان روایت می‌کند.

نویسنده کتاب «طاهر خان‌طومان»، نگارش خاطرات شهید طاهر را از رمضان سال 96 آغاز کرد و در نهایت، کتاب خاطرات این شهید عزیز را در دو بخش خانواده و همرزمان به مخاطب عرضه می‌کند.

شهید طاهر از اعضای لشکر 25 کربلا بود. وی تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در شهرستان بابل گذراند، در سال 1384 جذب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد، دو سال و نیم در دانشگاه نظامی امام‌علی(ع) اصفهان مشغول به تحصیل شد و مدرک فوق‌دیپلم خود را از این دانشگاه اخذ کرد، پس از آن در سال 1387 در سپاه ساری جذب و در لشکر25 کربلای ساری مشغول به کار شد و در 20 آبان‌ماه همان سال ازدواج (عقد) کرد، فروردین 1395 عازم مأموریت سوریه شد و در نهایت در منطقه خان‌طومان به‌همراه تعدادی از هم‌رزمانش به درجه رفیع شهادت نائل شد.

کتاب «طاهر خان‌طومان» دارای نثری ساده و شیرین است. نویسنده در مقدمه کتاب به چگونگی نگارش آن اشاره کرده و با ذکر جملات مادر شهید به‌زبان مازندرانی بر شیرینی و جذابیت کتاب افزوده است.

انتشارات دارالمعارف الحکمیه کتاب حاضر را به زبان عربی ترجمه و در روزهای گذشته به‌صورت ویژه توزیع کرده است.

منبع: تسنیم

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *