اخبار

“خاطرات سفیر” ایران به نمایشگاه بیروت رسید

انتشارات دارالمعارف الحکمیه ترجمه عربی کتاب “خاطرات سفیر” را برای نخستین‌بار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بیروت عرضه کرد.

شصت‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بیروت از روز شنبه، دوازدهم آذر 1401 با حضور نجیب میقاتی(نخست وزیر کنونی لبنان)، تمام سلام و فؤاد سنیوره (نخست ‌وزیران پیشین لبنان)، سلوى سنیوره (رئیس انجمن فرهنگی عرب)، جمعی از مقامات و شخصیت‌های فرهنگی لبنان و نمایندگانی از جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد. 

انتشارات دارالمعارف الحکمیه برای نخستین‌بار در این نمایشگاه به عرضه ترجمه عربی کتاب “خاطرات سفیر”، نوشته نیلوفر شادمهری پرداخته است.  این اثر که در ایران از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده، تصویرگر زندگی زنان مسلمان در کشورهای اروپایی و بیان‌کننده چالش‌هایی است که آنها با فرهنگ و جامعه غرب مواجهند.

شادمهری در این کتاب از خاطرات دانشجویی خود در یکی از دانشگاه‌های فرانسه نوشته است‌. کنجکاوی هم‌کلاسی‌ها و دوستانش درباره اسلام، او را به سمت بحث‌های بنیادین در این زمینه می‌برد. در این گفت‌وگوها مسائل کلامی و اعتقادی مختلفی مطرح می‌شود که گاه زاویه گفت‌وگو به سمت مسلمانان با یکدیگر نیز تغییر می‌کند. 

شادمهری پیش از انتشار کتابش، خاطراتش را در وبلاگی منتشر کرده بود که با استقبال خوبی همراه شد. 

کتاب “خاطرات سفیر” پس از انتشار از سوی سوره مهر، با استقبال خوبی از سوی مخاطبان همراه شد و تا مدت‌ها در صدر فروش این ناشر قرار داشت. حالا انتشارات دارالمعارف الحکمیه ترجمه عربی این اثر را در نمایشگاه بیروت برای اولین‌بار عرضه کرده است. 

این ناشر عربی کتاب شادمهری را با عنوان “مذکرات سفیرة” به قلم أمیمه علیق ترجمه و منتشر کرده است. 

منبع: تسنیم

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *