اخبار

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول بعد از وقفه سه‌ساله

سی‌ونهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول بعد از سه سال وقفه ۳ تا ۱۱ دسامبر ۲۰۲۲ (۱۲ تا ۲۰ آذرماه ۱۴۰۱) در محل نمایشگاه های بین‌المللی استانبول برگزار می‌شود.

سی‌ونهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول در سه بخش نمایشگاهی (ویژه نمایش و فروش کتاب)، بخش بین‌الملل (ویژه معرفی و مبادلات کپی‌رایت کتاب) و بخش رویدادها (ویژه اجرای برنامه‌های متنوع ادبی و فرهنگی) در ۱۰ سالن برگزار می‌شود.

فعالیت‌های مرتبط با نشر بین‌الملل در سالن شماره یک با حضور و شرکت موسسات، ناشران و آژانس‌های ادبی از کشورهای مختلف برگزار می‌شود. در هر دوره تعدادی ناشر یا آژانس ادبی از کشورهای مختلف با دعوت و هزینه نمایشگاه در بخش بین‌الملل حضور دارند.

معرفی ۱۰ نویسنده و آثارشان در نمایشگاه کتاب استانبول

آژانس ادبی و ترجمه پل-دفتر استانبول، امسال در غرفه مستقلی در بخش بین‌الملل نمایشگاه استانبول شرکت می‌کند.

به گفته مجید جعفری‌اقدم اهم برنامه‌های آژانس ادبی پل سی‌ونهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول عبارت از معرفی ۱۰ نویسنده ایرانی و آثارشان، معرفی کتاب‌های ایرانی مناسب بازار نشر ترکیه شامل ۲۰ عنوان کتاب در موضوع کودک و نوجوان، ۱۰ عنوان کتاب در موضوع دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، ادبیات مقاومت،۳۰ عنوان در موضوع ادبیات معاصر و ۲۰ عنوان کتاب در موضوع معارف اسلامی و علوم انسانی، ملاقات و مذاکره با ناشران ترک برای عرضه کتاب‌ها و بسط همکاری‌های مشترک و برگزاری کنفرانس برای معرفی قابلیت‌های نشر ایران و فعالیت ‌ای آژانس ادبی پل به مخاطبان ترک زبان خواهند بود.

مدیرآژانس ادبی و ترجمه پل در همین راستا اعلام کرده است، این آژانس آمادگی دارد آن دسته از آثار ایرانی را که ترجمه ترکی استانبولی آن‌ها موجود است، در سی‌ونهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول به شکل رایگان معرفی و عرضه کند.

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول بعد از وقفه سه‌ساله

منبع: ابرنا

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *