اخبار

آثار ارزشی دفاع مقدس باید به عنوان نمونه‌ای ماندگار برای دیگر کشورها ترجمه شود

استاندار همدان گفت: آثار گرانبها و ارزشی دفاع مقدس، باید به عنوان نمونه و اسوه ماندگار برای دیگر کشورها، به زبان های مختلف ترجمه شود.

علیرضا قاسمی‌فرزاد پنجشنبه ۲۶ آبان‌ماه در مراسم اختتامیه نخستین همایش بین المللی مفاهیم ارزشی دفاع مقدس که با حضور ۳۵۰ فرهیخته از ۲۰ کشور جهان، وزیر علوم، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در سالن همایش های دانشگاه ملایر در حال برگزاری است، اظهار کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، نهضت ترجمه نه از بیرون بلکه از درون باید اتفاق بیفتد.

وی با تاکید بر اینکه باید ارزش های خود را به دنیا معرفی کنیم، گفت: آنچه که مایه مباهات کشور است، به عنوان میراث گرانبها از شهدا به ما ارث رسیده است.

وی با بیان اینکه امروز دنیا باید بداند ملت ایران و تمدن ایران اسلامی با حقوق بشری که از آن سخن می گویند، متفاوت است، افزود: کسانی که ضدبشری ترین و ضدانسانی ترین اقدامات را انجام می دهند امروز با کشور ما مبارزه می کنند.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: اگر امروز دشمنان تلاش می کنند فضای درونی کشور را با ایجاد اغتشاشات بهم بریزند به علت کینه ای است که با کشور دارند چراکه از اینکه کشور در مسیر رشد قرار گرفته، ناراحت هستند.

وی با اشاره به اینکه این دشمنان نمی خواهند نمونه و الگویی برای دیگر کشور ها ایجاد شود، افزود: درخشش هزاران ستاره در آسمان پر فروغ این کشور از تلالو خون پاک شهیدان مایه مباهات و افتخار کشور است.

استاندار همدان به تقدیم ۸۰۰۰ شهید به این شجره طیبه که در راس آنها شهید حاج حسین همدانی است، اشاره و مطرح کرد: به طور قطع هیچ‌گاه بانگ سگ ها و زوزه گرگ ها نمی‌تواند از نور ستارگان درخشان ما کم کند.

وی با تاکید بر اینکه مردم ما مسیر خود را انتخاب کردند و هرگز از این مسیر فاصله نمی گیرند، خاطرنشان کرد: باید امروز با تمام توان ارزش های دفاع مقدس را به جهان معرفی کنیم.

در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهدا الگوی کامل و مجسمی هستند که باید رفتار و منش آنها به رشته تحریر درآید.

دکتر مهدی مجذوبی ادامه داد: امروز در نهضت ترجمه کسانی که هنرش را دارند، بخشی از این الگوها را به رشته تحریر درآوردند.

وی با بیان اینکه الگوهای بزرگی چون ائمه معصومین(ع) را هم می توانیم در نهضت ترجمه به دنیا معرفی کنیم، تاکید کرد: باید بتوانیم الگوهای خود در زمینه دینداری و اخلاق را بعنوان یک نمونه ناب فرهنگی به سایر جوامع معرفی کنیم.

مجذوبی ضمن تاکید بر توجه به سبک زندگی شهدا، خاطرنشان کرد: در زمینه تبیین سبک زندگی خانواده شهدا خیلی کار نشده و ضروری است توجه قرار گیرد.

منبع: ایسنا

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *