اخبار

گویاسازی کتاب «انسان در قرآن» به زبان ترکی استانبولی

با همکاری وابستگی فرهنگی ایران در استانبول، کتاب «انسان در قرآن» اثر استاد شهید مرتضی مطهری از سوی انتشارات اونسوز گویاسازی شد.

 با همکاری وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول، کتاب «انسان در قرآن» اثر استاد شهید مرتضی  مطهری از سوی انتشارات اونسوز گویاسازی و بر روی درگاه اینترنتی و کتاب‌های صوتی انتشارات اونسوز قرار گرفت است.

کتاب صوتی «انسان در قرآن از مجموعه کتاب‌های «مقدمه‌ای بر جهان‌بینی اسلامی» است. مجموعه شش جلدی مقدمه‌ای بر جهان‌بینی اسلامی آخرین اثر نگارشی استاد مطهری به شمار می‌آید.

این کتاب توسط بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری با همکاری انتشارات صدرا تولید شده است. این کتاب به معرفی انسان قرآنی می‌پردازد، انسانی چند بعدی که سرشار از جاذبه‌های معنوی همچون علم و دانایی، خیر اخلاقی و … است.

در عین حال، محدودیت‌هایی مانند وراثت و محیط طبیعی و جغرافیایی، چنین انسانی را فرا گرفته است و او به حکم عقل و علم از یک طرف و اراده و ایمان از طرف دیگر، تغییراتی در این عوامل محدود کننده ایجاد می‌کند و آنها را با خواسته‌های خویش منطبق می‌سازد.

بخش پایانی کتاب به بیان انواع خودآگاهی‌ها (فطری، فلسفی، جهانی، طبقاتی، ملی، انسانی، عرفانی و پیامبرانه) اختصاص یافته است.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *