اخبار

تهیه و گردآوری پیام‌های رهبر معظم انقلاب به حجاج

حجت‌الاسلام باقرزاده در جمع شخصیت‌های علمی، سیاسی و فرهنگی لبنان از تصمیم رایزنی فرهنگی کشورمان با همکاری دفتر نشر و آثار مقام معظم رهبری برای تهیه و گردآوری 36 پیام مقام معظم رهبری به حجاج در یک مجلد به عنوان برنامه جهان اسلام خبر داد.

نشست «تبیین ابعاد و محورهای پیام راهبردی حج رهبر معظم انقلاب اسلامی» با مشارکت جمعی از علما و نخبگان شیعی و سنی لبنانی، فلسطینی و سوری با سخنرانی شخصیت‌های علمی، سیاسی و فرهنگی در سالن اجتماعات مرکز امام خمینی(ره) برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید کمیل باقرزاده، رایزن فرهنگی ایران در سخنرانی خود بیان کرد: بیانات رهبری که در طول 36 سال گذشته همواره در موسم حج اعلام می‌شود در حقیقت استراتژی و برنامه سالانه جهان اسلام است که ایشان نه فقط خطاب به حجاج و ملت ایران که به جهان اسلام بیان می‌کنند و لازم است در طول سال مورد دقت و اهتمام قرار گیرد .

وی از تصمیم رایزنی فرهنگی کشورمان با همکاری دفتر نشر و آثار مقام معظم رهبری، برای تهیه و گردآوری این 36 پیام در یک مجلد به عنوان برنامه جهان اسلام خبر داد.

در ادامه این نشست، شیخ علی دعموش، نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله؛ شیخ ماهر حمود، رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت؛ استاد منیر شفیق پژوهشگر و تحلیگر فلسطینی؛ شیخ حسن عبدالله، مفتی صور و جبل عامل و مسؤول فرهنگی جنبش امل؛ دکتر علی برکه، نماینده جنبش اسلامی حماس در لبنان؛ شیخ حسان عبدالله، رئیس تجمع علمای مسلمین لبنان؛ استاد احسان عطایا، عضو شورای سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین و نماینده جهاد در لبنان و استاد مجتبى امانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان به تبیین گوشه هایی از این پیام راهبردی پرداختند.

سخنرانان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در پیام حج؛ درخواست ایشان را مقابله با ظلم در سرتاسر جهان دانستند که وظیفه همگان است.

آنان تأکید کردند: وحدت و معنویت دو رمز اساسی برای پیروزی جهان اسلام است که در این پیام به آن اشاره شده است. مهمترین منفعت دنیا وحدت و مهمترین منفعت آخرت معنویت است که معظم له به آن اشاره داشتند. در خصوص وحدت علاوه بر امور فردی و رفتار مسالمت آمیز با همدیگر در درجه اعلای آن وحدت مسلمانان حول محور فلسطین باید باشد.

منبع: سازمان فرهنگ و ارتباطات

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *