اخبار

کتاب «حجاب و نقش آن در سلامت روان» به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر شد

به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع)، کتاب «حجاب و نقش آن در سلامت روان» اثر عباس رجبی در کشور نیجریه، به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر شد.

به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع)، کتاب «حجاب و نقش آن در سلامت روان» اثر عباس رجبی در کشور نیجریه، به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر شد.

این اثر پژوهشی نظری و میدانی در بررسی رابطه بین نگرش به حجاب با سلامت روان زنان و دختران است.

هدف اصلی نگارنده از تدوین این اثر، کارا جلوه دادن حکمی از احکام اسلام مبنی بر وجوب پوشش برای زنان در برابر نامحرمان و لزوم محدود کردن روابط و لذت‌های جنسی به محیط خانواده به منظور تأمین سلامت روان زنان و کاهش اضطراب‌ها و افسردگی‌های آنان است.

نویسنده در فصل نخستین به تاریخچه حجاب پرداخته و آن را در دوره‌ها و حکومت‌های مختلف ایران پیش از اسلام و پس از اسلام و همچنین آیین های دیگر، کاوش کرده است. وی در فصل دوم، موضوع فطری بودن حجاب و غریزه تبرج زن را تبیین نموده است. در فصل های سوم و چهارم که مرکز نقل مباحث کتاب است رابطه حجاب و سلامت روانی زن و تبیین چیستی سلامت روانی و اضطراب تحقیق شده است.

نتایج تحقیقات میدانی نویسنده نیز در فصل پایانی گنجانده شده است. در این فصل، تأثیر مؤلفه های گوناگونی چون نگرش مذهبی میزان تحصیلات زنان تحصیلات دانشگاهی والدین مادران شاغل، محل سکونت و شناخت احکام اسلام بر نگرش گروههای مختلف جامعه به پوشش بررسی گردیده و تحلیل بازخوردهای آن بر کاهش اضطراب زنان نیز ارایه شده است.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *