اخبار, فیلم

کتاب استعمار فرانسه در کلام آیت الله خامنه ای رونمایی شد

کتاب ” استعمار فرانسه در کلام رهبر انقلاب اسلامی ” طی مراسمی با حضور جمعی از شخصیت های فرهنگی و رسانه ای در بیروت پایتخت لبنان رونمایی شد.

به گزارش ایرنا در این مراسم که در سالن اجتماعات روزنامه السفیر برگزار شد، شماری از چهره های بارز رسانه ای و فرهنگی با اشاره به اهمیت کلام و تحلیل حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص استعمار و آینده آن، این کتاب را در جهت ترویج بیش از پیش اندیشه ایشان در بین مردم بسیار حائز اهمیت دانستند.

این کتاب در واقع حاصل جمع آوری نقش مخرب استعمار فرانسه در بیانات و دیدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی است که “کریم شنی‌کار” گردآوری آن را به زبان عربی انجام داده و ” یاسر الخیرو” آن را ترجمه کرده است.

“بلال اللقیس” پژوهشگر سیاسی لبنان در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا گفت : این کتاب برای روشن کردن موضع آیت الله خامنه ای در خصوص استعمار به طور کلی و استعمار فرانسه به طور مشخص بسیار مهم و شروع یک مسیر نو است.

وی تاکید کرد که آیت الله خامنه ای در بیانات خود همواره بر ارائه یک تصویر واقعی از دشمن به مردم و دیگر نسل ها تاکید دارند.

اللقیس افزود: تهیه این اثر نشان می دهد که آیت الله خامنه ای به میزان روحیه انقلابی در تحلیل امور و جریان های منطقه ای و جهانی ، درایت و واقع گرایی نیز دارند و اجتماع این ویژگی ها باعث می شود تا بتوانیم از مشکلات عبور کنیم.

دکتر “جمال واکیم” استاد دانشگاه نیز به خبرنگار ایرنا در بیروت گفت: این کتاب در راستای بالا بردن سطح آگاهی در خصوص استعمار جدید فرانسه و ضررهای استعمار این کشور در گذشته و تلاش امروز برای زنده کردن این استعمار در کنار آمریکا در منطقه ما است.

منبع: ایرنا

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *