اخبار

نمایش دستاوردهای انقلاب اسلامی در ایتالیا

همزمان با فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تعداد 83 قطعه عکس به همراه توضیحاتی در خصوص این برگ زرین در تاریخ معاصر ایران در ایتالیا به نمایش گذاشته می‌شود.

به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام فرخنده دهه مبارک فجر و در آستانه گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا اقدام به برگزاری نمایشگاه عکس به صورت مجازی کرده است.

در بخش گالری عکس این نمایشگاه تعداد 83 قطعه عکس به همراه توضیحاتی در خصوص این برگ زرین در تاریخ معاصر ایران و جهان و همچنین، در بخش ویدئویی آن، کلیپ‌های ویدئویی از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب اسلامی واسپاری شده است.

بخشی از این نمایشگاه به قسمت‌هایی از مستند «وطنم» ارسالی از سوی اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی می‌شود.

در این راستا، محمد تقی امینی، رایزن فرهنگی کشورمان در ایتالیا ضمن ارسال پیام به مخاطبان ایتالیایی و ایرانی، ضمن تبریک ایام فرخنده دهه مبارک فجر اعلام کرد که نگاه مثبت مردم دو کشور به یکدیگر و سابقه همکاری‌های خوب بین دو ملت ایران و ایتالیا از پشتوانه غنی تمدنی برخوردار هستند و همکاری‌های فرهنگی فی مابین بر اساس موافقتنامه فرهنگی همواره رو به رشد بوده است.

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی و گسترش رسانه‌های وابسته به غرب که هجمه عظیمی را متوجه میهن اسلامی‌مان کرده است، تبیین و معرفی پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در سال‌های پس از انقلاب اسلامی به جهانیان می‌تواند حملات ناجوانمردانه برخی کشورهای غربی و معاندین را خنثی کند.

رایزن فرهنگی کشورمان در پیام خود به بهره‌گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی و تبدیل آن به فرصت در راستای معرفی فرهنگ و تمدن ایران، اشاره کرد که از جمله ضرورت‌های اجتناب ناپذیر در این عرصه به شمار می‌آید و باید اذعان کرد که شرایط و محدودیت‌ها نمی‌تواند مانع مسیر و پیشرفت فعالیت‌های فرهنگی شود.

بنابر اعلام این خبر، این نمایشگاه از طریق پایگاه اینترنتی  https://www.irancultura.it/iranart/la-rivoluzione-islamica-delliran/ در دسترس علاقه‌مندان است.

منبع: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

https://translationmovement.com/i7eu

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *