اخبار

فراخوان حضور در غرفه ایران ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط منتشر شد

ناشران فعال، تشکل‌های صنفی نشر، نهادها و مؤسسات فرهنگی سراسر کشور برای حضور در بیست و هفتمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط تا هجدهم دی ماه ۱۴۰۱ فرصت دارند با مراجعه به سامانه ketab.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط از سوم تا دوازدهم اسفند‌ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود و خانه کتاب و ادبیات ایران با برپایی غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران با هدف گسترش و توسعه نشر جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌الملل در این نمایشگاه شرکت خواهد کرد.

براساس این فراخوان، ناشران فعال، تشکل‌های صنفی نشر، نهادها و موسسات فرهنگی سراسر کشور برای مشارکت در این رویداد فرهنگی و معرفی آثار برتر ایرانی می‌توانند تا هجدهم دی‌ماه ۱۴۰۱ به سایت خانه کتاب و ادبیات ایران به آدرس ketab.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

گفتنی است، در بخشی از غرفه ایران به متقاضیان واجد شرایط فضا اختصاص داده می‌شود و کتاب‌های‌ منتخب تا سقف معین به‌صورت رایگان به نمایشگاه ارسال می شود. خانه کتاب و ادبیات ایران تنها مسئولیت ارسال کتاب‌ها را برعهده دارد و بازگشت کتاب‌های ارسالی، به ایران امکان‌پذیر نیست. همچنین هزینه‌ها و اقدامات مربوط به بلیت هواپیما، اقامت و رفت‌وآمد نماینده یا نمایندگان اعزامی، برعهده متقاضی خواهد بود.

متقاضیان می‌توانند فهرست کتاب‌های مناسب و قابل‌ عرضه در غرفه جمهوری اسلامی ایران (ترجیحاً به زبان‌های عربی، انگلیسی و فارسی) را تا بیست و چهارم دی‌ماه ۱۴۰۱ اعلام کنند و درصورت دارا بودن شرایط حضور، برنامه‌ها و نشست‌های پیشنهادی خود را ارائه و یک نفر را به‌عنوان متصدی غرفه به‌صورت ثابت (contact person) حداکثر تا اول بهمن‌ماه ۱۴۰۱ معرفی کنند.

براساس این خبر، بروشور و ترجمه متن چکیده کتاب‌ها به زبان عربی یا انگلیسی تا سیزدهم بهمن‌ماه سال جاری باید ارائه و کتاب‌های منتخب و بروشور نیز باید تا شانزدهم بهمن‌ماه ۱۴۰۱برای آماده‌سازی برای ارسال به خانه کتاب و ادبیات ایران تحویل داده شود.

بدیهی است براساس اولویت‌های مربوط و ظرفیت محدود، نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در این‌خصوص اقدام خواهد شد و چنانچه آثار به‌طور مشخص از یک مولف باشد، ترجیحاً بروشور معرفی مؤلف باید ارائه شود.

دارا بودن مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قابلیت عرضه در بازارهای جهانی نشر، تألیفی بودن کتاب‌های پیشنهادی، ارجحیت با کتاب‌های منتشره به زبان‌های عربی و انگلیسی، جدیدالانتشار بودن کتاب‌های پیشنهادی (اولویت با کتاب‌هایی است که آخرین ویرایش و یا تجدید چاپ آن در ۴ سال اخیر باشد) و تناسب موضوعی کتاب‌های پیشنهادی (کتاب‌ها از لحاظ موضوعی در یکی از حوزه‌های دین، دانشگاهی، ادبیات پایداری، ادبیات کلاسیک، ادبیات معاصر، ایرانشناسی، گردشگری، تاریخ، آموزش زبان فارسی و ادبیات کودک و نوجوان باشد) از جمله شرایط کتاب های قابل عرضه در این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط است.

متقاضیان می توانند فایل اکسل را از اینجا دانلود و تکمیل و به پست الکترونیک international@tibf.ir ارسال کنند و درصورت داشتن هرگونه سوال یا کسب اطلاعات بیشتر به آدرس تهران، خیابان انقلاب، بین فلسطین و برادران مظفر جنوبی، شماره ۱۰۸۰مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۱۵۵۴۰ تماس بگیرند.

منبع: ایبنا

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *