اخبار

عرضه ۸۰۰ عنوان کتاب از ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تاجیکستان

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تاجیکستان سه‌شنبه (یازدهم مهرماه ۱۴۰۲) با حضور جمهوری اسلامی ایران شروع به کار کرد.

افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تاجیکستان سه‌شنبه (یازدهم مهر ماه ۱۴۰۲) با حضور دولت صفر؛ معاون وزیر فرهنگ تاجیکستان، رحمان‌علی میرعلیزاده، مدیرطبع، نشر و مطبوعات وزارت فرهنگ تاجیکستان، علیرضا حقیقیان؛ سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان، سمیون گریگوریف، سفیر روسیه در تاجیکستان و سفیران کشورهای ترکمنستان، ترکیه، آذربایجان و… در آثارخانه ملی تاجیکستان برگزار شد.

فرهنگ ملت‌های متمدن در کتاب نمایش داده می‌شود

در ابتدای این آیین، رحمان صفر از ناشران و نویسندگان کشورهای حاضر در این نمایشگاه تشکر کرد و گفت: از سال ۲۰۱۰ هر ساله در پایتخت کشور تاجیکستان؛ شهر امن و امان و دل آرای دوشنبه، نمایشگاه بین‎‌المللی کتاب تحت عنوان «کتاب دوشنبه» همچون رکن پایدار فرهنگ و ارتباطات فرهنگی با حضور کشورهای دوست برگزار می‌شود.

معاون وزیر فرهنگ تاجیکستان ادامه داد: این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تاجیکستان در آثارخانه ملی به عنوان یکی از مراکز ملی کشور برگزار می‌شود. این انتخاب تصادفی نیست بلکه آثار  فرهنگ هر ملت متمدن قبل از هر چیزی در کتاب فراهم آمده است.

گفتنی است یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تاجیکستان با حضور هشت کشور خارجی و مشارکت ۵۰ ناشر از کشورهای مختلف از یازدهم تا سیزدهم مهر ماه ۱۴۰۲برگزار می‌شود و روسیه میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است.

خانه کتاب و ادبیات ایران در غرفه‌ای به متراژ ۲۲ متر مربع با عرضه ۸۰۰ عنوان کتاب در موضوعات ادبیات کلاسیک و معاصر، شعر، داستان و کتاب‌های مرتبط با پیامبر اکرم (ص) در این نمایشگاه شرکت کرده است.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *