اخبار

«رز ایرانی در سیام» بهترین کتاب فرهنگی و تاریخی سال تایلند شد

بنابر رأی کمیسیون وزارت آموزش و پرورش تایلند و داوران، کتاب «رز ایرانی در سیام» به عنوان بهترین کتاب فرهنگی و تاریخی سال این کشور انتخاب شد.

این کتاب که توسط خانم کوسوما راکسامانی با استناد به منابع تاریخی جمع آوری شده برای اولین بار در سال 2000 به چاپ رسیده و امسال بدلیل استقبال بی نظیری که از این کتاب شده بود، برای بار دوم توسط مؤسسه فرهنگی پرنسس ماهاچاکری با تصویر سازی گرافیکی جدید تجدید چاپ شد.

مؤسسه فرهنگی ماهاچاکری که متعلق به شاهزاده ماهاچاکری دختر رامای نهم و خواهر پادشاه فعلی است در زمینه متنوع فرهنگی خصوصا حمایت از چاپ کتاب‌های نفیس فعالیت می‌کند و باتوجه به محتوای تحقیقی و ارزشمندی که این کتاب داشته، مورد توجه این مؤسسه فرهنگی قرار گرفته و با حمایت‌های این مرکز تجدید چاپ شده است .

همچنین، این کتاب در بین کتاب‌های برتر سال ۲۰۲۳ در موضوع کتاب‌های مستند با توجه به تحقیقات دقیقی که نگارنده از منابع تاریخی برای نگارش این کتاب انجام داده است، توانسته خود را به عنوان منبعی موثق در این حوزه مطرح کند.

این کتاب در چهار بخش کلی به تأثیراتی که فرهنگ و ادبیات و هنر ایرانی در جامعه سیام (تایلند قدیم) داشته، اشاره دارد و یکی از منابعی است که در مورد هر موضوع به ریشه یابی پرداخته و با ارائه منابع تاریخی به اثبات موضوع و تأثیرات آن می‌پردازد.

ورود فرهنگ پوشش، غذا و آشپزی، ادبیات ایرانی به فرهنگ سیام از موضوعاتی است که در بخش‌های مختلف این کتاب به آن پرداخته است. این کتاب 300 صفحه‌ای در فروشگاه‌های الکترونیکی و کتابخانه‌های تایلند به فروش می‌رسد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *