اخبار

امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین نمایشگاه کتاب تهران و نمایشگاه کتاب مسکو/ افزایش ظرفیت ترجمه از فارسی به روسی

به موجب امضای «تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو»، طرفین به مدت ۵ سال غرفه‌ رایگان در اختیار یکدیگر قرار می‌دهند و در ترجمه کتاب به زبان های یکدیگر همکاری خواهند داشت.

در حاشیه برگزاری سی‌و‌ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو و همزمان با حضور جمهوری اسلامی ایران در این رویداد «تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو» امضا شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه دو طرف به مدت ۵ سال غرفه‌ای رایگان با مساحت ۲۷ مترمربع در اختیار یکدیگر قرار می‌دهند. در این تفاهم‌نامه که در غرفه جمهوری اسلامی ایران و با حضور مسئولان خانه کتاب و ادبیات ایران و نمایشگاه کتاب مسکو به امضا رسید بر گسترش همکاری‌های فرهنگی دو کشور نیز تاکید شد.

همچنین در آیین امضای «تفاهم‌نامه همکاری مشترک نمایشگاه کتاب تهران و نمایشگاه کتاب مسکو»، طرفین به لزوم گسترش و حضور مستمر در نمایشگاه‌های کتاب دو کشور اشاره و اظهار امیدواری کردند ناشران ایرانی و روسی در دوره‌های بعدی نمایشگاه کتاب ایران و نمایشگاه کتاب مسکو حضور گسترده‌تری نسبت به دوره‌های قبل داشته باشند.

در این آیین ضمن مذاکره درخصوص همکاری ناشران دو کشور، طرفین متعهد شدند زمینه‌های لازم را در اختیار ناشران ایرانی و روسی قرار دهند تا بتوانند از فرصت‌های ایجاد شده به نحو احسن استفاده کنند.

در بخش دیگری از این دیدار، طرح گرنت (طرح حمایت از ترجمه و نشر آثار فارسی به سایر زبان‌ها) به مسئولان نمایشگاه کتاب مسکو معرفی و زمینه‌های همکاری و ترجمه آثار شاخص ادبی ایران و روسیه نیز طرح شد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *