اخبار

کتاب «خون دلی که لعل شد» در شبکه توزیع و نشر یونان قرار گرفت

به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آتن، ترجمه یونانی کتاب «خون دلی که لعل شد» در شبکه توزیع و نشر یونان قرار گرفت.

به همت انتشارات تاکسیدفتیس و با همکاری دفتر نشر و حفظ آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آتن و با همکاری مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی، کتاب «خون دلی که لعل شد» به زبان یونانی ترجمه و منتشر شد.

این اثر ارزشمند مصادف با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) به صورت رسمی در شبکه توزیع و نشر یونان قرار گرفت و هم اکنون علاوه بر سایت‌های فروش کتاب، در کتاب‌فروشی‌های مطرح یونان از جمله پاتاکیس، ایانوس، پولیتیا، پابلیک، بوکس پلاس، اناتیناس، کیوتوس تخنیس و پاریمین در دسترس علاقه‌مندان است.

کتاب «خون دلی که لعل شد» حاوی خاطرات خودگفته رهبر معظم انقلاب از تولد ایشان تا پیروزی انقلاب اسلامی است. بخش اعظمی از این اثر، خاطرات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دوره مبارزات علیه رژیم پهلوی است. این کتاب که در پانزده فصل گردآوری شده است خاطراتی بدیع و ناگفته از مبارزات رهبر معظم انقلاب با سلطنت پهلوی‌ها را در بردارد.

کتاب «خون دلی که لعل شد» در ایران توسط محمدعلی آذرشب گردآوری شده و به کوشش دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای به چاپ رسیده و در یونان کتاب مذکور در پانزده فصل و 404 صفحه توسط سید علی کرجی ترجمه و به همت انتشارات تاکسیدفتیس منتشر شده است.

در بخشی از بیانیه مطبوعاتی که به واسطه انتشار این کتاب توسط کستاس پاپادوپولوس تنظیم و در رسانه‌های یونان منتشر شده، آمده است: این کتاب خاطرات خودنوشت رهبر عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران، آیت الله سید علی حسینی خامنه‌ای است. این کتاب شامل همه وقایع زندگی ایشان از جمله بازداشت‌ها، زندان‌ها و تبعیدها در تمامی سال‌های مبارزه ملت ایران – به رهبری آیت‌الله خمینی – در دوران رژیم دیکتاتوری شاه است. به رغم دیدگاه مختلفی که در این خصوص وجود دارد، همه اندیشمندان بر این باورند که انقلاب اسلامی ایران نقطه عطفی در تاریخ است و رهبران آن یعنی آیت‌الله خمینی و آیت‌الله خامنه‌ای نقش بی بدیلی در منطقه خاورمیانه ایفا کرده‌اند. راوی خاطرات مندرج در این کتاب کسی نیست جز سیدعلی حسینی خامنه‌ای رهبر عالی رتبه ایران. آیت‌الله خامنه‌ای که از حامیان و یاران وفادار آیت‌الله خمینی بود، فعالانه در فعالیت‌های ضد نظام شاهنشاهی شرکت داشت و چندین بار به زندان افتاد. خاطرات ایشان، روایتی شفاف و دست اول از مرحله‌ای مهم در تاریخ ایران است که آثار بلندمدت آن تا به امروز جهان را تحت تأثیر خود قرار داده است.

همچنین، پاپادوپولوس، مدیر انتشارات تاکسیدفتیس در بخشی از سخنرانی خود در مراسم بزرگداشت سومین سالگرد سردار پرافتخار شهید سلیمانی در یونان، در خصوص انتشار این کتاب گفت: “من در این سه سالی که با رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن همکاری داشته‌ام، سه اثر ارزشمند که کمبود آنها در جامعه ما احساس می‌شد را منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار دادم. اکنون سومین کار مشترک ما با مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران منتشر شد و به زودی در کتاب فروشی‌ها، توزیع می‌شود، اسم این اثر «خون دلی که لعل شد است» برگرفته از خاطرات رهبر معظم ایران از وقایع قبل از انقلاب ایران در سال ۱۹۷۹ است. همکاری در این پروژه افتخار بزرگی برای من بود. این کتاب به نظرم یکی از آثار فاخر انتشاراتی ما است که موضوعی سیاسی و تاریخی دارد. آرزوی من این است که خود آیت‌الله خامنه‌ای این کتاب را در دست بگیرند و ببینند و اگر خواستند، در حد چند جمله‌ای خطاب به ملت یونان پیامی را به مناسبت چاپ این کتاب بفرستند. این برای من و همکارانم در انتشارات تاکسیدفتیس ارزشمند ترین هدیه است.”

سایت‌های معتبر فروش کتاب در یونان به شرح ذیل است:

https://docu.gr/biblia/biografia/to-aima-pou-egine-roumpini-i-sigxroni-istoria-tou-iran-mesa-apo-ta-matia-tou-anotatou-thriskeutikou-igeti-agiatolax-segient-ali-xamenei

https://www.politeianet.gr/books/9789605791285-hosseini-khamenei-ali-sayyed-ayatollah-taxideutis-to-aima-pou-egine-roumpini-347888

https://www.greekbooks.gr/books/biografies/martiries-c/to-aima-poy-egine-roympini.html

http://www.press-gr.com/2023/01/blog-post_54.html

منبع: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *