اخبار

نسخه صوتی کتاب «داستان‌های پارسی» به زبان یونانی منتشر شد

نسخه صوتی کتاب «داستان‌های پارسی» با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان منتشر شد.

نسخه صوتی کتاب «داستان‌های پارسی» شامل 9 داستان اصیل و فولکلور ایرانی برای رده سنی 5 تا 11 سال است که با صدای پانایوتیس بویوریس، بازیگر نام آشنای یونانی، سبب آشنا شدن هرچه بیشتر کودکان و خردسالان یونانی با ادبیات داستانی ایرانی و نام ایران، تهیه و تدوین شده است.

نسخه صوتی کتاب داستان‌های پارسی در جولای 2020 (تیر 1399) توسط انتشارات تاکسیدفتیس به زبان یونانی منتشر و در شبکه توزیع قرار گرفت. این اثر که مقدمه‌ای به قلم استاد میخالیس مراکلیس، شخصیت نام آشنای حوزه داستانشناسی یونان را نیز در خود دارد، ضمن سادگی مفاهیم غنی فرهنگ و هنر ایرانی را به کودکان این کشور بیان می‌کند.

نسخه صوتی کتاب مذکور با صدا و روایت هنرپیشه نام آشنای یونانی پانایوتیس بویوریس، بازیگر سینما و تلویزیون یونان و از بازیگران خارجی سریال «سلمان فارسی» در سامانه شناخته شده کتاب‌های گویا در یونان منتشر و از ابتدای اردیبهشت 1403 در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

نسخه صوتی این کتاب در یک ساعت و دو دقیقه تهیه و در استودیوی حرفه‌ای ضبط و تدوین شده است و علاقه‌مندان به فرهنگ و ادبیات ایران و کودکان و نوجوانان یونانی می‌توانند نسخه صوتی داستان‌های پارسی را بارگیری کرده و به این گنجینه ارزشمند ادبی دسترسی پیدا کنند و کودکانشان با ادبیات غنی ایرانی ـ اسلامی آشنا شوند.

شایان ذکر است، سامانه صدای کتاب (bookvoice) به عنوان معتبرترین مرجع کتاب‌های صوتی در یونان، با همکاری هنرمندان برجسته این کشور، همواره در تلاش است تا تجربه‌ای شنیدنی و لذت‌بخش را برای مخاطبان خود رقم زند. این سامانه دارای یک سایت رسمی و برنامه های کاربردی برای سیستم عامل اندروید و iOS است.

در حال حاضر، 31 انتشارات معتبر و فعال یونانی با این سامانه همکاری داشته و آثار برتر خود را در قالب کتاب صوتی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌دهند. روایت کتاب‌های صوتی در سامانه صدای کتاب توسط شخصیت‌های برجسته و سرشناس یونانی از جمله بازیگران، مجریان و هنرمندان صورت می‌گیرد، به گونه‌ای که بیش از 185 هنرمند شناخته شده یونانی با این سامانه همکاری دارند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *