اخبار

نخستین نمایشگاه 9 کشور حوزه مقاومت اسلامی با رویکرد جهاد تبیین برگزار میشود

سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: دیپلماسی ایثار به‌عنوان یکی از راهکارهای افزایش تعاملات و ارتباطات فرهنگی در میان کشورها به‌ویژه جهان اسلام باید مورد توجه و اهتمام ویژه قرار گیرد.

نشست بررسی راهکارهای همکاری مشترک بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حوزه‌های فرهنگی و «دیپلماسی ایثار» با حضور محمدعلی فقیه، سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و محمدعلی کیانی؛ مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به میزبانی معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

فقیه در این نشست با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی مشترک در راستای تقویت ارتباطات فرهنگی در جهان اسلام و کشورهای حوزه مقاومت اظهار داشت: «دیپلماسی ایثار» به‌ عنوان یکی از راهکارهای افزایش تعاملات و ارتباطات فرهنگی در میان کشورها به‌ ویژه جهان اسلام باید مورد توجه و اهتمام ویژه قرار گیرد. مفاهیم والای «ایثار»، «مقاومت» و «فداکاری» به‌ عنوان مؤلفه‌های مهم توسعه فرهنگی در سطح بین‌المللی، سرمایه‌های فرهنگی اقتدار آفرینی هستند که می‌توانند مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

وی افزود: یکی از سیاست‌های تحولی بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه فرهنگی و آموزشی استفاده و نشر حداکثری محتواهای فاخر حوزه فرهنگ ایثار و شهادت برای نقش‌آفرینی در عرصه «جهاد تبیین» است و ضروری است همه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی کشور در راستای تحقق فرمان مقام معظم رهبری در این حوزه نقش‌آفرین باشند.

در ادامه این نشست کیانی از برگزاری رویدادهای فرهنگی مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت و مقوله «دیپلماسی ایثار» استقبال کرد و گفت: رایزنان فرهنگی کشورمان آماده عرضه و نمایش محصولات و آثار فرهنگی جبهه مقاومت هستند و برگزاری این نمایشگاه می‌تواند تأثیر به‌ سزایی در هم‌افزایی و هم‌صدایی و تعالی فرهنگ مقاومت در جهان اسلام داشته باشد.

بر اساس این گزارش، در این نشست و در نخستین اقدام و با توسعه همکاری‌ها و فعالیت‌های مشترک معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی محصولات فرهنگی ۹ کشور حوزه مقاومت اسلامی در دمشق در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد با استفاده از ظرفیت‌های رایزنان فرهنگی کشورهای حوزه مقاومت اسلامی با همکاری اداره‌کل امور بین‌الملل بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای تحقق جهاد تبیین نخستین گام در سطح بین‌المللی برداشته شود و میراث فکری و فرهنگی شهدای جبهه مقاومت در معرض نمایش و عرضه در سطح فراملی قرار گیرد.

در این نشست رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز حضور داشت.

منبع: خبرگزاری فارس

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *