اخبار

مردم عراق به دنبال آثار ایرانی چاپ شده به زبان فارسی و شعر شعرای ایران هستند

بازدیدکنندگان بیست‌و‌چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بغداد با حضور در غرفه جمهوری اسلامی ایران به دنبال خودآموزهای زبان فارسی و کتاب‌های شعر شعرای ایرانی هستند.

به نقل از خانه کتاب و ادبیات ایران، همزمان با بیست‌و‌چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بغداد در غرفه‌های ناشران لبنانی، عراقی و… آثاری چون «دائره معارف العالم الاسلامی» اثر غلامعلی حدادعادل، «کیمیای محبت» اثر حجت الاسلام‌والمسلمین محمدی ری‌شهری و کتاب «مراسلات صدام حسین و رفسنجانی» که با اجازه خانواده وی اجازه ترجمه و چاپ گرفته است، دیده می‌شود.

در این دوره از نمایشگاه، کتاب‌های ایرانی با محتوای مذهبی، اسلامی، تاریخی و سیاسی با استقبال مخاطبان روبه رو شده است. همچنین مخاطبان از آثار ایرانی چاپ شده به زبان فارسی استقبال بیشتری کرده‌اند و تعداد قابل توجهی از بازدیدکنندگان غرفه جمهوری اسلامی ایران به دنبال خودآموزهای زبان فارسی و کتاب‌های شعر شعرای ایرانی همچون  خیام هستند.

جمهوری اسلامی ایران بعد از کشورهای مصر، عراق، سوریه و لبنان با بیش‌ترین تعداد ناشر در بیست‌و‌چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بغداد شرکت کرده است. ناشرانی چون جامعه المصطفی، دائره المعارف فقه اسلامی، موسسه امام جواد(ع)، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی(نور) و… نیز در این نمایشگاه غرفه دارند.

بیست‌و‌چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بغداد با حضور ناشرانی از کشورهای عراق، ایران، لبنان، مصر، مراکش، سوریه، آمریکا، اردن، امارات متحده عربی، کویت، ترکیه و عربستان از بیست‌وهفتم شهریور تا پنجم مهرماه ۱۴۰۲ میزبان علاقه‌مندان است.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *