اخبار

مدیر عامل خانه کتاب: جشنواره شعر فجر برای اولین بار بین المللی شد

مدیر عامل خانه کتاب و ادبیات ایران گفت: وجه تمایز هفدهمین دوره جشنوراه شعر فجر در مقایسه با دوره‌های قبل حضور شاعران خارجی علاقه‌مند به زبان فارسی است و باعث شده این دوره جنبه بین المللی پیدا کند.

علی رمضانی در محفل شعر خوانی دیدار یار غایب که در کتابخانه ملی برگزار شد افزود:ما در این دوره جشنواره شعر فجر شاهد حضور شاعران خارجی هستیم و هفدهمین دوره جشنوراه جنبه بین المللی پیدا کرد.
وی با بیان اینکه مهمانان هفدهمین جشنواره شعر فجر از کشور‌های تاجیکستان، افغانستان، شعرای فارسی زبان هند، پاکستان، ازبکستان، سوریه، لبنان و جمهوری آذربایجان هستند افزود: محفل بین المللی جشنواره شعر فجر سه شنبه شب در جنوبی‌ترین نقطه ایران یعنی جزیره ابوموسی میزبان این شاعران بود.
مدیر عامل خانه کتاب و ادبیات ایران گفت: این محفل باعث شد خلیج فارس از جنبه فرهنگی و با حضور یک هیئت بین المللی دوباره به صدر اخبار بیاید.
آقای رمضانی افزود:شاعران میهمان، دیشب در جمع آموزش پذیران دوره آموزشی کلک خیال با حضور صد نفر از آموزش پذیران شعر از سراسر ایران بودند.
وی گفت: این جشنواره برای گسترش شعر فارسی و پوشش حداکثری شعرای فارسی زبان منطقه است همچنین سعی داریم در این دوره اتفاقات بهتری رقم بخورد.
علی رمضانی در پایان افزود: شاهد برنامه‌های دیگری در روز‌های آتی خواهیم بود که اتفاق ویژه‌ای را در حاشیه جشنواره شعر فجر رقم خواهد زد.
جشنواره شعر فجر یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های ادبی و بزرگ‌ترین جایزه شعر در ایران است که از سال ۱۳۸۵، زمستان هرسال برگزار می‌شود. تاکنون شانزده دوره از آن برگزار شده است.
هفدهمین جشنواره شعر فجر هفدهم دی در شیراز افتتاح شد و آیین اختتامیه آن امشب در مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار خواهدشد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

https://translationmovement.com/4o86

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *