اخبار

رونمایی از قطعه سه زبانه «قدس ای یقین» در شب شعر و موسیقی بین المللی قدس

سومین شب شعر و موسیقی بین‌المللی قدس ، با حضور شاعران و اجرای سرودهای مقاومت برگزار می‌شود.

در آستانه چهل ‌و ‌سومین سالروز برگزاری روز قدس، معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ، سومین شب شعر و موسیقی بین‌المللی قدس را چهارشنبه هفتم اردیبهشت ، ساعت 17 در فرهنگ‌سرای اندیشه برگزار می‌کند.

در این آیین ، شاعرانی همچون مرتضی امیری اسفندقه، مصطفی محدثی خراسانی، علیرضا قزوه، یوسفعلی میرشکاک، علی محمد مودب، علی داوودی، مصطفی محدثی خراسانی، عباس احمدی، میلاد عرفان‌پور، مرتضی حیدری آل کثیر، محمدرضا طهماسبی، نغمه مستشار نظامی و فرشته حسینی شعرخوانی می کنند . همچنین سید سکندر حسینی از افغانستان، سید حسن رضا نقوی از پاکستان، احمد الحجیری از بحرین ، در این مراسم به شعرخوانی درباره موضوع قدس و مقاومت می‌پردازند. علی کمال قزلباش و احمد شهریار از کشور پاکستان نیز با ارسال ویدئو میهمانان تصویری این آیین خواهند بود.
رونمایی از قطعه سه زبانه «قدس ای یقین» از تولیدات معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری بخش دیگری این مراسم است . آهنگسازی این قطعه به همت محمدرضا عقیلی انجام شده و عارف علیزاده آن را خوانده است. مرتضی حیدری آل کثیر نیز ، شعر عربی این قطعه را سروده و خوانده است. وهاب ابراهیمی هم بخش انگلیسی آن را سروده و اجرا کرده است. همچنین بهرام پاییز، امیر حقیقت و سید مسافر ، خواننده افغانستانی ، سه قطعه موسیقی با موضوع فلسطین را در این مراسم اجرا می کنند .
پیوستن به پویش جهانی «مقلوبه» بخش دیگری از این آیین است که در آستانه افطار اجرا خواهد شد. «مقلوبه» غذای سنتی در منطقه شامات و به ویژه فلسطین به شمار می‌رود که در فلسطین و قدس اشغالی به نماد پیروزی قدس و واژگون شدن سلطه دشمنان قدس تبدیل شده است. این پویش با همکاری موسسه نورقدس جوان برگزار می‌شود.
ورود علاقه‌مندان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در این آیین آزاد است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *