اخبار

«داستان‌های غیرمعمول جام جهانی» در آستانه بازی افتتاحیه به ۲۰ زبان منتشر شد

لوسیانو ورنیکه فوتبال‌نویس سرشناس آرژآنتینی کتاب «داستان‌های باورنکردنی جام جهانی» در آستانه بازی افتتاحیه ۲۰۲۲ قطر به ۲۰ زبان گوناگون منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات ایرنا از رویترز؛ لوسیانو ورنیکه فوتبال‌نویس سرشناس آرژآنتینی که کار گردآوری «داستان‌های باورنکردنی جام جهانی» در قالب کتابی انجام داده است با اشاره به جذابیت جهانی این رشته ورزشی یادآور شده است: دایره تاثیرگذاری فوتبال و تمام آنچه پیرامون این رشته ورزشی در جهان صورت می‌گیرد به ویژه در قرن جدید میلادی چنان با زندگی عموم مردم حتی آنهایی که علاقه‌ای به این رشته ورزشی ندارند تنیده شده است که نمی‌توان از کنار آن به سادگی عبور کرد.

وی درباره داستان‌هایی که در این کتاب گردآوری کرده است اظهار داشته است: مردی که برای تهیه بلیت جام جهانی ۲۰۱۰ به داخل رودخانه پر از کروکودیل پرید، بازگشت بازیکن تیم ملی فوبتال اروگوئه بلافاصله پس از سکته قلبی؛ طلاق یک زوج روسی بر سر آنکه بهترین بازیکن جهان لیونل مسی است یا کریستیانو رونالدو و … از جمله داستان‌های غیرمعمولی هستند که دامنه جذابیت و انتشار آنها ورای دنیای مستطیل سبز؛ جهان و زندگی انسان‌ها را در نوردیده است.

«داستان‌های غیرمعمول جام جهانی» در آستانه بازی افتتاحیه به ۲۰ زبان منتشر شد

لوسیانو ورنیکه در بخشی از این کتاب که مربوط به جام جهانی آفریقای جنوبی است نوشته است: در آستانه جام جهانی آفریقای جنوبی یک ایستگاه رادیویی در کشور میزبان جام جهانی (آفریقای جنوبی) اعلام کرد دو بلیت مسابقه فینال را به هر کسی که دیوانه‌وارترین کار را برای حضور در این رخداد انجام دهد اهدا خواهد کرد؛ برنده مردی بود که خود را به رودخانه‌ای پر از کروکودیل انداخت.

با اضافه شدن دور جدید جام جهانی در قطر، این سومین چاپ از کتاب نوشته لوسیانو ورنیکه است و این فوتبال‌نویس شهیر آرژانتینی در حال جمع‌آوری نکات عجیب و غریب در مورد جام جهانی قطر است.

این اولین جام جهان فوتبال در یکی از کشورهای خاورمیانه است که از فردا یکشنبه ۲۹( آبان ماه) آغاز به کار می‌کند.

تیم ملی ایران در گروه دوم این مسابقات با تیم‌های آمریکا، ولز و انگلستان هم گروه اس و رد نخستین بازی خود روز دوشنبه (۳۰ آبان ماه) ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه به مصاف انگلستلان می‌رود.

منبع: ایرنا

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *