اخبار

اهدای 98 جلد کتاب به زبان‌های فارسی، روسی و قرقیزی به کتابخانه ملی قرقیزستان

به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان، تعداد 98 جلد کتاب در حوزه زبان و ادبیات فارسی، ایرانشناسی و آموزش زبان فارسی به کتابخانه ملی این کشور اهدا شد.

در راستای ارتقای همکاری‌های دوجانبه رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و کتابخانه ملی قرقیزستان و تجهیز مرکز ایرانشناسی فردوسی، تعداد 98 جلد کتاب در حوزه زبان و ادبیات فارسی، ایرانشناسی و آموزش زبان فارسی به این کتابخانه اهدا شد.

ابوذر طوقانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان در این برنامه که با حضور خانم نورجان ایمان قول اوا، رئیس کتابخانه ملی قرقیزستان صورت پذیرفت، در خصوص فعالیت‌های پیش رو و برنامه‌های پیش بینی شده برای اجرا در هفته‌های آتی با وی گفت‌وگو کرد و دو طرف ضمن ابراز رضایت از همکاری‌های دوجانبه، بر استمرار و توسعه آن تأکید کردند.

شایان ذکر است، مرکز ایرانشناسی فردوسی با مدیریت رایزنی فرهنگی و بر اساس تفاهم‌نامه فیمابین، علاوه بر دارابودن کتابخانه‌ای مجهز به آثار و منابع مرتبط با ایران و زبان فارسی به زبان‌های فارسی، روسی و قرقیزی، محلی برای برگزاری نمایشگاه‌ها و نشست‌های فرهنگی و هنری از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان است.

منبع: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *