اخبار

اهدای ۴۵۰ جلد کتاب به کتابخانه ملی مالزی

 10 نسخه از کتاب‌های فارسی منتخب با ترجمه مالایی و انگلیسی در 45 بسته به کتابخانه‌های مالزی اهدا شد.

همزمان با چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، حبیب رضا ارزانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی از کتابخانه ملی این کشور در کوالالامپور بازدید کرد.

در این دیدار،  10 نسخه از کتاب‌های فارسی منتخب با ترجمه مالایی و انگلیسی در 45 بسته به مناسبت چهل و‌ پنجمین بهار انقلاب اسلامی و مجموعا 450 جلد کتاب به کتابخانه‌های مالزی اهدا شد.

کتاب گلستان سعدی با ترجمه انگلیسی، کتاب نامه امیرالمؤمنین علیه السلام به مالک اشتر با زبان مالایی، اشعار منتخب عرفانی مولانا، مجموعه مقالات میراث فرهنگی ایران و مالزی،  انقلاب اسلامی مبانی و عوامل آن، “انسان و سرنوشت” استاد شهید مطهری، دایرة المعارف سه جلدی شامل تفاسیر قرآن، احادیث و مورخان جهان اسلام از کتاب‌هایی اهدای رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی به کتابخانه ملی این کشور بود.

پس از بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه ملی مالزی، بر ارتباط مشترک دو کشور برای تعاملات فرهنگی، احیا و تمدید تفاهم نامه مشترک کتابخانه ملی ایران و مالزی، چاپ کتاب‌های مشترک در حوزه‌های مختلف، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب مشترک و همچنین اجرای برنامه‌های فرهنگی تأکید شد.

در ادامه، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی از پنج هزار نسخه خطی مالایایی و 700 عنوان کتاب ایرانی این کتابخانه بازدید کرد.

شایان ذکر است، کتابخانه مالزی بیش از 506 نمایندگی در سراسر کشور مالزی دارد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *