اخبار

استقبال از بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب شناور جهان

بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب شناور جهان در نخستین روزهای فعالیت در مصر، ده‌ها هزار بازدیدکننده جذب کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از نشنال، بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب شناور جهان در ۱۰ روز نخست پهلو گرفتن در مصر بیش از ۶۵,۰۰۰ بازدیدکننده جذب کرد.

کشتی «لاگوس هوپ»‌ که با بیش از ۵,۰۰۰ محموله کتاب به نقاط مختلف جهان سفر می‌کند، از چهارم ژانویه در مصر آغاز به کار کرد و فعالیت آن شنبه به پایان رسید.

«سباستین مونکایو»‌ مسوول این پروژه در گفت و گو با نشریه «نشنال» بیان کرد: « از زمانی که فعالیتمان را پس از همه‌گیری کرونا از سرگرفتیم،‌ این ایستگاه شلوغ‌ترین بندری بوده‌ است که در آن توقف کردیم.»‌

کشتی‌های «لاگوس‌» و «دولوس»‌ توسط گروه غیردولتی و آلمانی «جی بی ای»‌(GBA) مخفف «کتاب خوب برای همه»‌ اداره می‌شوند و از سال ۱۹۷۰ تاکنون از بیش از ۱۵۰ کشور بازدیدکرده‌اند و میزبان ۴۹ میلیون نفر بوده‌اند.

در ماه مارس ۲۰۲۰ و در طول همه‌گیری کرونا این کشتی‌ها برای بیش از یک سال تعطیل بودند. از زمانی که فعالیت «لاگوس هوپ» از جولای ۲۰۲۱ آغاز شد، این کشتی پیش از آن که راهی خاورمیانه شود به چندین جزیره کارائیبی‌،‌ غنا،‌ جمهوری سیرالئون، لیبریا،‌ اسپانیا، مالت، آلبانی، مونته‌نگرو و قبرس سفر کرده بود.

این کشتی در ماه دسامبر به مدت دو هفته در بیروت بود و ۵۶,۰۰۰ بازدیدکننده داشت. این کشتی در بیست و پنجم ژانویه در «عقبه» واقع در اردن پهلو خواهد گرفت.

«لاگوس هوپ»‌ در بیست و هفتم مارس به امارات متحده عربی می‌رسد و چند هفته‌ای در آنجا توقف می‌کند و سپس راهی بحرین،‌ قطر و عمان می‌شود.

منبع: ایسنا

https://translationmovement.com/wt5w

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *