اخبار

دیدار مسئولان طرح‌های گرنت، تدا و تاپ در نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول

مسئولان طرح‌های گرنت، تدا و تاپ همزمان با دومین روز از سی‌و‌نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول با هم دیدار و گفت‌وگو کردند.

مسئولان ایرانی حاضر در سی‌و‌نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول به منظور گسترش همکاری‌های دوجانبه در خصوص طرح‌های حمایتی گرنت، تاپ و تدا با جمعی از مسئولان این نمایشگاه، ناشران و اعضای اتحادیه ناشران کودک و نوجوان ترکیه دیدار کردند.
 
در این دیدار اسماعیل جانعلی پور (مدیرکل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌‌های فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، حسن دیدبان (وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول)، محمدرضا جعفری(نماینده مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی) و جمعی از معاونان و کارشناسان کتابخانه‌های ترکیه حضور داشتند.
 
 نزدیکی و اشتراکات فرهنگی بین دو کشور ایران و ترکیه، تسهیل حضور ناشران ترکی و ایرانی در نمایشگاه‌های بین المللی دو کشور، پیشنهاد ترجمه کتاب به زبان‌های ترکی و فارسی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی طرح گرنت در ایام برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور مترجمان ترکی، دعوت از ایران به عنوان میهمان ویژه نمایشگاه کتاب ترکیه در دوره‌های بعدی نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول، فعالیت طرح‌های تاپ با تدا و گرنت با تدا و… از جمله موضوعات و مباحث مطرح شده در این دیدار بود.
 
خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان در این نمایشگاه به معرفی و عرضه بیش از ۲۷۵ عنوان کتاب در موضوع‌های ادبیات کلاسیک و معاصر، ادبیات بزرگسال و کودک و نوجوان، هنر، دانشگاهی، ایرانشناسی، ادبیات پایداری، دفاع‌مقدس و دین می‌پردازد. معرفی طرح گرنت، طرح تاپ و پرداختن به آموزش زبان فارسی از جمله برنامه‌های غرفه ایران خواهد بود.
 
سی‌و‌نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول از دوازدهم آذر ماه ۱۴۰۱ با حضور جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرده و بخش بین‌الملل آن تا پانزدهم آذر ماه ادامه دارد.

منبع: ایبنا

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *